iPhone 3G aneb mám ho rád

Volání, zařizování, měsíc čekání nakonec objednání u T-mobile a čekání na balíček. Po objednání, několik děkovných SMS a nakonec telefon z přepravní služby, že ve čtvrtek mezi 12 – 15 dorazí malá krabička. Čtvrtek ráno. Dlouho jsem se na nic tak netěšil. Nevím proč. Už jsem toho viděl hodně a to i od Apple. Proč zrovna tahle malá mrška by mě měla tak odzbrojit. Ale co už, chtěl jsem MP3, telefon, video, internet, mail v jednom a když znám Mac Book poznám i iPhone 3G.

Čtvrtek tři odpoledne a nikde nic. Lehká nervozita. Co když se mu něco stalo. To ne, do smrti si to neodpustím. Stejné fórky mě provázeli celý den. Ve čtyři to přišlo. Rozglábená krabice od T-mobile a zespodu nálepka – v případě otevřené zásilky si řádně zkontrolujte obsah. Tak jsem začal kontrolovat, zatím co pošťák už byl pryč.

Tak jsem zvědav co to bude ten iPhone 3G. Nachystané kontakty, SIM, WiFi, přístupy, hesla, platební karta, všechno je připraveno. Rozbalování je fakt pohádka. I kdyby ten telefon nic neuměl tak rozbalení je fakt radost. Tohle mají jabka fakt vymakaný i u booku. Při srovnání s předchozím telefonem nejmenované značky Nokia, který jsem balil do krabice na prodej. Prostě krabice.

Jééje, kam tu kartu dám. Aha obrázek a připnutá tyčinka na vypíchnutí slotu na SIM kartu. Uff už jsem šahal po šroubováku. To je fakt sympatický jak to mají vymyšleny. Celé balení iPhone je fakt moc úhledné. V horní části krabičky je dokonce molitan aby se telefon nijak nepodřel. USB kabel, sluchátka a dvě části (malého trafa) adaptéru na výměnu části do zásuvky jsou v krabičce poskládaný, tak že jsem chvilku zůstal stát. Bohužel, se mi nepodařilo zachytit pocit na fotku. Vím, že bych to nemusel ani tak prožívat. Ani jsem nechtěl, ale přeci jen tam je něco magického, co (aspoň mě) chytlo a docela mě to vzalo. Všichni co mají iPhone a znám je, jsou z něj úplně v p…. Pořád jsem nevěděl proč ale asi začínám postupně chápat. Hračka pro dospělé.


A tak se už dál nebudu rozepisovat, bo by mě tady převálcovali uživatelé jiných telefonů. Po registraci a aktivaci telefonu jsem celý den provolal. SMS jsou moc fajn, i když nepočítá iPhone znaky moje SMS: ano, ne, možná, v šest třicet jsem tam to bohatě pokryje. Zbytek v mailu nebo telefonem. Vychytávky tipu dvakrát mezerník v SMS udělá tečku za posledním slovem nebo naklonění telefonu k uchu při volání telefon zhasne a při odklonění se zase rozsvítí jsou sympatické. Někdy je si těžké zvyknout, že to není chyba ale cílená funkce. Jako změna klávesnice při vyplňování různých políček se mění podle potřeby. Např. u zadávání serveru příchozí pošty svítí tlačítko „.com“ (dobře jsem si zvolil doménu), takže není potřeba všechno ťukat a stačí se jen dotknout.

Každý kdo ho má přesně ví proč si ho kupuje a řeči ostatních ho neodradí. Každý kdo ho má chce komfort, jednoduchost. Tato skupina lidí si kupuje Apple a je s ním spokojena a já vím proč. Už jím jen jabka. :)