Nový iMac 27″ a Magic Mouse

design_hero1_20091020Vždy když se na Apple.com ve Store objeví “We’ll be back soon“, je skoro téměř jasné, že je obchod aktualizován a budou uvedený nové produkty firmy Apple. Hned na to se změní vstupní strana webu apple.com, kde je představena jedna z hlavních novinek. Dnes došlo k představení hned několika hardwarových novinek od jablek.

Nový iMac s 27” LED displayem

27” palců velký display rozšiřuje pracovní plochu na 2560 x 1440 px. Verze se 21 palci má rozlišení 1920×1080 px, obojí v LED kvalitě. V nejvyšší řadě je čtyřjaderný procesor 2.66 GHz. Je možné mít až 2 tera disk a až 16 GB RAM. Podle všechno s pomocí čtyř čtyřgigabytových čipů. Grafika je nVidia nebo ATI a to podle vaší volby. Na internetu jsem dokonce viděl, že Apple skoupil všechny grafiky ATI řady 4000. Vše se čtyřmi USB, jedním FireWire, gigabit ethernetem, WiFi atd. Apple asi myslel na všechno ale mám pocit, že bedna od 27” iMac by mě neprošla dveřmi, takže nic pro mě.

Apple Magic Mouse

Společně s novým iMac byla představena konečně i nová myš nad jejíž designem se dlouho na internetu spekulovalo. Musím uznat, že tu myš chci. Žádná kolečka, kuličky, ložiska ani nic podobného. Applu se defakto povedlo ohnout destičku z jejich MacBooku a použít ji u myši. Na horní ploše myši se pak odehrává vše co je potřeba. Klikání, scrollování, otáčení a zoomování. Myš vypadá opravdu nádherně. Magic Mouse má svou stránku na Apple.com, kde také najde video jak to funguje.

Apple Magic Mouse

Apple Magic Mouse

Myš je pouze BT, takže společně bezdrátovou klávesnicí potřebuje u iMac jen jeden kabel pro zapojení celého počítače a to kabel do zásuvky. Což je pro mě úplně největší pozitivní krok. Ne, tak asi není ale proti klasickým PC je to téměř dokonalé zapojení s kterým se lze setkat i například při propojení MacBook a Apple Cinema. Apple už kdysi předvedl rozdíly v zapojení jejich iMac a ostatních PC.

To je pravda, stím se nedá nic dělat

To je pravda, stím se nedá nic dělat

MacBook White stále žije

MacBook White prošel změnou designu, z které jsem paf. Pravda, je to sice jen design a Apple na něj hodně sází, ale tahle úprava je vážně povedená. Společně s novou myší je to kombinace neuvěřitelná. Vždy když vidím nové produkty Apple tak mám pocit, že už se to přece nedá nikam posouvat. Omyl! Dá.

Nový MacBook White

Nový MacBook White

MacBook White má nVidia 9400M s C2D 2.26GHz, což je dobře, že i nejlevnější MacBook (s cenou pod tisíc dolarů) dostal rychlejší procesor. Součástí je i nová baterie, která nabízí až sedm hodin provozu. Notebook má vše potřebné pro normální práci v opravdu kompaktním designu. Spodní víko notebooku je stejně hezké jako vrchní. Takže to určitě nikdo nepoplete.

Řek bych, že pro skalní fanoušky produktů Apple je vždy takováto změna trošku rána pod pás :). Apple vždy zarytě mlčí o novinkách a koupit si MacBook nebo iMac před týdnem, asi bych si vzal život :)

Poslední novinkou je trošku opomíjený MacMini, který bych si chtěl někdy osobně vyzkoušet. Výkonem je srovnatelný jako MacBook a docela bych jej otestoval.

Shodou okolností všechny novinky vyšli v den, kdy byli do prodeje uvedeny Windows 7. Ale to určitě nic neznamená. Enjoy it.
Photo: Apple.com