Wireframe s Moqups!

Wireframe se využívá při tvorbě prototypu webu nového, UI návrhu pro nějaký systém či mobilní aplikaci. Následně slouží jako podklad pro webdesignera či grafika. Modely se dají kreslit ručně nebo s pomocí nějaké šikovné aplikace. Já jsem nedávno jsem objevil Moqups.

Co je to Moqups?

Moqups je hodně moc povedená HTML5 aplikace a slouží k vytváření drátěných modelů (wireframe) pro UI koncepty nebo prototypování. Použití této webové aplikace je hodně „easy“ a všechno mně při používání fungovalo. V postranním panelu jsou „Stencils“, které obsahují všechny základní prvky a mnoho dalších objektů, které přetažením vkládáte do návrhu. Do sekce Images si můžete nahrát vlastní obrázky, které chce v náhledech použít. Vytvoření článku zabralo víc času než vytvoření této jednoduché ukázky.

Celý systém je „beta“ jak jsme u aplikací z Ameriky zvyklí. Každopádně hodně slušná beta. Testoval jsem na MacOSX a posledním Chrome. Všechno fungovalo skvěle, včetně editace, ovládání rozmísťování objektů a náhledu na výsledný model. Mile mě překvapilo, že systém reaguje na zkratkové klávesy jako například Photoshop. Tím se práce dost zrychluje.

Velký bonusem je, že odkazy v návrhu je možné nastavit jako aktivní a odkazovat na další navržené stránky. Lze tvořit tak aktivní prototypy stránek včetně způsobu ovládání. Good work guys. Pozn.: Aplikace je prozatím zdarma.