Panorama aneb co se do iPhone 4S ještě vešlo!

Po vydání iPhone 5 a iOS6 se na „netu“ všechny možné parodie na toto témata okolo Apple. Především na nový iPhone 5. Pokud Apple půjde tímto směrem, zřejmě si moc „fans“ nezíská i když před i po-prodejní čísla hovoří jasně. Všichni ho chtějí :)

Přesto všechno si majitelé předchozí verze iPhone 4S s iOS6 mohou užít funkci Panorama. Všichni ostatní mají dle politiky Apple smůlu. Alespoň co jsem viděl nějaké srovnávací tabulky.

Panorama se zapíná v nastavení a fotoaparátu. Zapněte foťák, stisknete Volby a vyberte Panorama. Kamera se přepne do snímání panoramatických fotek. Nakonec už jen stačí pevná ruka a řídit se pokyny na displeji.

Pohybem telefon nasnímá panoramatický záběr s průměrnou velikostí někde okolo 13 MB. Jedno z větších panoramat, co jsem vytvořil, mělo 12,7 MB v rozlišení 7808 × 2430 px. Zde je zmenšený náhled – Panorama – vodní nádrž Nové Mlýny.

Celkem jednoduché ovládání, které je zřejmě podobné i konkurenčním aplikacím, zajišťuje pořízení dostatečně širokého záběru. Nevím proč stejná funkce nejde i do starších zařízení ale zřejmě jedná o nějakou další „politiku Apple“.

Všem, co panorama mají přímo v iOS6, přeji více hezkého počasí a více příležitostí dostat se na skvělá místa. :)