Arnoost links #2

Hrstka odkazů, které mě zaujali z počátku roku 2013, je zde. Jsou to více pracovní linky a pro některé snad i inspirativní. Ale rovnou k věci. V poslední době, je v mém okolí stále více skloňovaný front-end framework Bootstrap. Proto mrkneme na PSD i hotové HTML5 šablony. Navíc několik ukázek super webů v HTML5.

Boostrap PSD – verze 2.
Chlapci z Twitteru se rozhodli udělat přítrž škaredým webům po svém. Takže sedli a připravili „guru šablonu“, která obsahuje maximum všech možných i nemožných HTML elementů a vlastností. Od 12 grid systému, přes CSS všeho možného i nemožného, včetně responsive design a těch dalších vychytávek. Seznam vlastností, které to má je opravdu dlouhý. Kdo to plně ovládá, nasadí web do 20 minut.

Pro všechny co nekódují ale navrhují design, je hotové PSD Bootrapu. A to s návrhem vzhledu většiny HTML elementů, které ulehčí práci při návrhu jakéhokoliv webu. Vše je pěkně ve vrstvách, rozdělných do složek.
http://www.bentdesignstudio.com/v2/2012/03/twitter-bootstrap-2-photoshop-template-psd/

Bootswatch
Jak už tak bývá, ne každého Bootstrap oslovil, proto je už hromada mutací, variací i různých napodobenin. Galerie a možnost stažení hotových modifikací stylů vycházejících z Bootstrap je třeba na Bootswatch.com. Něco málo se dá najít i na Code Visually.com
http://bootswatch.com/

20 Great Examples of Big Images
aneb malá studánka inspirace.  I když už vzniká řada webu, které mají full background video, tento link je přehlídka 20 webu s vyžitím velkých obrázku nejen v pozadí. Pro inspiraci je blog skvělý jako celek.
http://webdesignledger.com/inspiration/20-great-examples-of-big-images-in-web-design

Fresh HTML5
I když už to není úplně „fresh“ odkaz, rozhodl jsem se ho uvést. HTML5 mě okouzluje denně, neboť na MAC OSX jede dobře (v Chrome). Notebook nehučí jako u flash webů a je to technologie, která se mi líbí (like).

V seznamu webů (pod linkem), mě zaujali především weby Trafika a Universeries. Obojí jsem si prohlížel na Chrome v.24. Je možné, že na IE 7/8/9 z toho nebude takový dojem, takže doporučují případně použít alternativní prohlížeč.
http://www.instantshift.com/2013/01/18/55-fresh-websites-creatively-designed-with-html5/