Webdesign

Webdesign mě baví čím dál víc. Nechci psát o tom, jak moc hezké weby dělám, k tomu je tu moje portfolio a Váše osobní hodnocení.

Tvořím moderní a jednoduchý webdesign. Pracuji jako Internetový konzultant a webdesigner v Brně i po celé ČR.

Webdesign je v dnešní době samostatná kategorie grafického designu. Funkční návrh webu Vám nepřipraví DTP oddělení. Skvělý grafik vytvoří nádherný vzhled, často ale bez znalostí internetu (třeba proč by tam mělo někdy být H1, odstavec textu, apod.) a možnosti použití v různých prohlížečích. U samotného webdesignu je nutné brát v potaz více faktorů, jako je použitelnost, struktura webu, využitý css framework nebo cílová skupina uživatelů. Svoji roli hraje dnes již hraje i rozlišení monitoru, webový prohlížeč, použité zařízení aj.

Ukázka webdesign pro společnost Decoland.
Návrh vstupní stánky včetně s možností listovat fotografiemi na pozadí. Naznačení aktivní položky v menu. Popis možných funkcí byl popsán v přiloženém konceptu webové prezentace. Výsledný webdesign Decoland najdete v referencích.

Decoland web 2013

Webdesigner je většinou grafik, který má vetšinou dobré znalosti v oblasti internetu, setkal se s kodováním či programováním. Díky těmto zkušenostem je schopný navrhnout webovou prezentaci se všemi náležitostmi a funkčními prvky. Samotnému webdesignu by však měl předcházet koncept webových stránek, nebo alespoň základní analýza webu. Přesto všechno dobrý web nemusí stát milión.

webdilna | com

Webdesignem to nekončí. Zajišťuji i kompletní realizaci od grafického návrhu webu, případné programování doplňkových funkcí podle potřeb, přes kódování validního webu s pomocí vlastního systému administrace webu – web dílna | com. Redakční systém web dílna je vhodná na středně velké weby. Obecně se hodí pro firemní prezentace společností nebo sdružení, které chtějí kvalitní web pro svůj produkt nebo akci. Stejně tak poskytne vše, co je třeba pro rychlé spuštění microsite k prezentaci produktu i služeb.

Prohlédnout si portfolio   Domluvit si schůzku