Moje Chrome extensions

Dlouho jsem toto řešil a hledal nějaké rozumné rozšíření, které by pomohlo při práci webaře. I když je článků tohoto typu hromada, rozhodl jsem se popsat své nejčastěji používané extensions v prohlížeči Chrome pro MAC OSX. Je to spíš přehled toho co mi funguje.

Web Developer 0.4.5

Je doplněk, který umožňuje nastavit si různé vlastnosti zobrazené web stránky pro případ, že něco nefunguje, jak má. Můžete vypnout obrázky, javascripty, zobrazit hranice tabulky, formulářů apod. Nejčastěji používám odkaz na validátor stránky. Pro samotné ladění je pak asi nejlepší developer tools přímo v Chrome.

Instrumente 1.7.1

Mnou asi nejčastěji používaná ikonka v pravé horní části prohlížeče. V ikonce je klíč, který asi pomáhá dotáhnout všechny součástky. Instrumente obsahuje deset záložek, jež umí různé věci. Nejčastěji používám Lorem Ipsum, tedy generátor slepého obsahu, který je neocenitelný pomocník, když potřebujete vložit texty a web otestovat. Hojně ho používám i při testování editoru ve webdílně, kde potřebuji vložit víc položek k formátování. Instrumente v části Generate full – vygeneruje, hlavní nadpis H1, odstavce textu <p>, navíc další podnadpisy h2 – h4 a bodový i číselný seznam. Pomocí copy paste vytvoříte slepou stránku téměř ihned.

V sekci Password si můžete generovat hesla podle potřeby. Pokud zadané heslo zapomenu, většinou ho najdu na MAC v klíčence. Navíc je k dipozici formátovač HTML kódu a poslední záložka FA zobrazí přehled všech Font Awesome ikon. Takže pokud používáte tuto sadu ikon, máte přehled ihned po ruce.

instrumente

RSS Live Links 1.9.1.1

Klasická RSS čtečka, která umožňuje uživatelům internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj. (zdroj. wikipedia) Takže si tam pěkně naskládáte oblíbené weby, tedy pokud mají RSS feed, a pak můžete vesele prokrastinovat. Je to asi hodně oblíbená činnost a v poslední době neuvěřitelně skloňovaná. Skoro mi až přijde, že bavit se o prokrastinaci, je prokrastinace sama. Každopádně RSS Live Links je fajn čtečka s možností zálohy a následného importu všech vašich feedů. Moje oblíbené weby jsou třeba: http://www.onextrapixel.com/ http://speckyboy.com/ nebo galerie webů http://www.designfridge.co.uk/.

rss-live

Screen capture 5.2.4

Když je potřeba screenshot, tedy otisk obsahu prohlížeče. Na Mac OSX je poměrně propracovaný systém na screeny obrazovek, ale jelikož kolikrát potřebuji screen celého web, tedy i to, co je vidět mimo výšku prohlížeče, je Screen Capture super. Dřív jsem měl rozšíření přímo od Google – Screen Capture (by Google), ale to v posledních verzích chrome skoro nefungovalo. Takže jsem provedl výměnu za Screen Capture a teď udělám otisk celé stránky pomocí kláves cmd+alt+h v PNG.

screen-capture

Page load time 1.2.1

Je ikonka indikující rychlost vygenerování stránky. Vše, co začíná 1.01 a výš, je špatně :). Navíc vám doplněk lehce naznačí, kde se načítání nejvíce zadrhlo. To docela pomáhá, když se hádáte s hosterem, že ten server je vážně pomalý.

page-load

Podobný tomu je PageSpeed Insights (by Google) 2.0.4.2, díky kterému spíš řeším jak zrychlit stránku. PageSpeed jsem využil především u tvorby stránek brenna.cz, kde se ta rychlost hodně ladila a kde jsou časy kolem jedné sekundy, pokud se zrovna nečeká na externí Live chat, který je součástí webu.

Pak už jen Looper for YouTube 4.12.0, pokud při práci “vaříte” jeden track stále dokola a jediné místo, kde jste ho našli je právě youtube.com.

Vše a mnohem víc najdete v Chrome shopu https://chrome.google.com/webstore/category/extensions.