Adobe XD material design desktop template

Pro velký úspěch s předchozí šablonou a také protože jsem byl osloven s návrhem webu v Material Design od Google, jsem si nachystal novou šablonu pro Adobe XD.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 roky
Adobe XD material design desktop template

Vytvořil jsem šablonu, která respektuje Material Design grid systém pro desktop aplikace a webové stránky. Což znamená celkovou šířku 1200px i s okraji po stranách a šířka sloupce bude 74px, mezera mezi sloupci 24px. Alespoň tak jsem to vyčetl z ukázek grid systému. A hlavně šířka celého plátna bude větší, než zmíněných 1200px aby se dali dobře naznačit průběžné plochy a obrázky na pozadí.

Chtěl jsem, aby bylo z náhledů patrné, že ty plochy lezou mimo kontejner, jako u předchozí šablony pro Bootstrap 4, kterou jsem aktualizoval. Šablona má sloužit pro návrhy jak UI, tak UX ale i drátěné modely čehokoliv na desktop. Toto jsem zde musel napsat kvůli SEO, hlavně to UI/UX :)

Dalo to trošku počítaní, ale nakonec jsem přemohl automatické výpočty ADOBE XD a připravil jsem pláto 1800px, kde se mi podařilo nastavit grid od středu na šířku 1152px. Pro všechny drátěné modely či samotné grafické návrhy webových stránek v Material Design, teď vycházím z této šablony.

Takže, jesli ještě nemáte svoji šablonu, nebo vám z nějakého důvodu nevyhovují šablony dostupné na internetu a že jich moc není, můžete vyzkoušet tu moji. Je to zadarmo a zabere to jen pár kliknutí.

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.