Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid template

Po vzoru předchozích šablon s Grid systémem Bootstrap 4 a Material Design, jsem připravil novou šablonu pro Adobe XD. Tentokrát pro blížící se Bootstrap 5 v rozměru XXL.

Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid template

Již dříve jsem hledal na internetu free šablonu pro Adobe XD, která bude mít připravený Grid systém pro Bootstrap 4 a bude mít dostatečně široké plátno pro návrh webových stránek.

Tedy hlavně šířka celého plátna bude větší než 1140px, aby se dali dobře naznačit průběžné plochy a obrázky či grafika na pozadí stránky. Chtěl jsem aby bylo z náhledů patrné, že ty plochy pokračují mimo kontejner. Nakonec jsem si udělal vlastní šablonu pro Bootstrap 4.

Připravovaný Bootstrap 5 bude nově mít největší plochu XXL, a to znamená rozměr konteineru 1320px na šířku, pro rozlišení monitoru větší než 1400px. Takže jsem plátno v Adobe XD roztáhl na 1896px. Mezery, mezi dvanácti sloupci, jsou nově 24px ale to je možné v Bootstrap 5 modifikovat. V plátně tak máte ještě 300px, na každou stranu, pro svoje kreativní návrhy.

Opět to dalo trošku počítaní, ale nakonec jsem přemohl automatické výpočty šířky sloupců a mezer v Adobe XD. Plátno je tedy připravené 1896px, kde je nastavený Grid systém od středu na šířku 1320px. Jelikož se přorpavují nějaké projekty, postavené na novém CSS frameworku Bootstrap 5, bude se to pro návrhy aplikací hodit. Je to zdarma a hlavě je to free.

Komentáře

*
Odesláním komentáře souhlasíte s tím, že zadáváte údaje dobrovolně. Vaše jméno a e-mail souží pouze pro tyto komentáře. Nebudou nadále využity v marketingu apod. Jméno je použito pro zobrazení informace, kdo příspěvek okomentoval. E-mail pouze pro zaslání potvrzení o vložení komentáře. Nevhodné, hanlivé či až sprosté komentáře nebudou zveřejněny. A to i když budou věcné. Agresivita ve společnosti už tak neúměrně roste. Děkuji za pochopení.

Mohlo by vás zajímat


Welcome to San Diego

Welcome to San Diego

Další z dlouhé řady Timelapse videí, tentokrát z města San Diego. Tyto videa jsou pro někoho kýč a pro někoho (autory) umění.

Fantastické mraky

Fantastické mraky

Práce některých lidí je opravdu nádherná. Náhodou jsem narazil na jedno video, které zachycuje úžasným způsobem pohyb mraků a světa.

Let’s Go Get Lost

Let’s Go Get Lost

V současné době vyšla druhá ukázka na „Let’s Go Get Lost“ a evropské DVD toho snowboardového počinu bude vydáno podzim 2009, což je skoro nevidět.