Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid template

Po vzoru předchozích šablon s Grid systémem Bootstrap 4 a Material Design, jsem připravil novou šablonu pro Adobe XD. Tentokrát pro blížící se Bootstrap 5 v rozměru XXL.

2 minuty ke čtení vloženo před 3 roky
Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid template

Již dříve jsem hledal na internetu free šablonu pro Adobe XD, která bude mít připravený Grid systém pro Bootstrap 4 a bude mít dostatečně široké plátno pro návrh webových stránek.

Tedy hlavně šířka celého plátna bude větší než 1140px, aby se dali dobře naznačit průběžné plochy a obrázky či grafika na pozadí stránky. Chtěl jsem aby bylo z náhledů patrné, že ty plochy pokračují mimo kontejner. Nakonec jsem si udělal vlastní šablonu pro Bootstrap 4.

Připravovaný Bootstrap 5 bude nově mít největší plochu XXL, a to znamená rozměr konteineru 1320px na šířku, pro rozlišení monitoru větší než 1400px. Takže jsem plátno v Adobe XD roztáhl na 1896px. Mezery, mezi dvanácti sloupci, jsou nově 24px ale to je možné v Bootstrap 5 modifikovat. V plátně tak máte ještě 300px, na každou stranu, pro svoje kreativní návrhy.

Opět to dalo trošku počítaní, ale nakonec jsem přemohl automatické výpočty šířky sloupců a mezer v Adobe XD. Plátno je tedy připravené 1896px, kde je nastavený Grid systém od středu na šířku 1320px. Jelikož se přorpavují nějaké projekty, postavené na novém CSS frameworku Bootstrap 5, bude se to pro návrhy aplikací hodit. Je to zdarma a hlavě je to free.

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.