Jak jsem předělal web

Před mnoha a mnoha lety jsem si nainstaloval Wordpress a vytvořil první příspěvek o dvou větách, něco jako „Hurá, mám blog!“. Bylo to v roce 2008 a nyní nastal čas změny.

3 minuty ke čtení vloženo před 5 roky
Jak jsem předělal web

Kdo jsem chodil pravidelně, tak se asi diví, kam to všechno zmizelo, ale nezmizelo. V posledních letech jsem se blogu vůbec nevěnoval. Ale vysvětlení je celkem prosté. Posledních pár let jsem se věnoval především své lásce webdilna | com. Snažil jsem se co nejvíce rozvíjet svůj redakční systém na tvorbu webových prezentací. Chtěl jsem kvalitní základ, který bude zoptimalizovaný pro Google, bude umožňovat jednoduchou správu obsahu a budu moct tvořit pěkné weby. Ale co můj blog?

Pěkný archív, škoda ho smazat

Když jsem si procházel staré stránky, říkal jsem si, že je to už pěkný archív zpráv. Zpětně jsem se i pobavil u některých příspěvků. Taky jsem si prošel statistiky a nejnavštěvovanější příspěvky byly Fotobanky zdarma, instalace El Capitan, což jsem trošku čekal. A co mě vlastně pobavilo?

Třeba v roce 2010 jsem psal o videu prezentující „fjůčr technologie“ na rok 2014. A tahle budoucnost nebyla ani 2014 ani 2019. Video není ani ve FULL HD rozlišení. Nebo ještě dřív technologické video Microsoft Sustainability. Připomněl jsem si i moc pěknou reklamu na leteckou společnost Widerøe, nebo reklamu Coca-Cola a další příspěvky v blogu.

Co s tím

Původně jsem chtěl celý web zrušit, ale nakonec jsem se rozhodl web předělat a příspěvky zachovat. Jenže jak na to? Trošku jsem si zkusil prožít to, kdy klient má staré, historické stránky a chce nový web, při zachování alespoň části původního obsahu. Ideálně na úplně nový systém. Je to celkem fuška a chce to hodně úsilí.

Všechny příspěvky jsem ručně prošel a zkontroloval odkazy na videa, webové stránky apod. Články, které byli v pohodě, jsem přesunul do nového webu, zformátoval texty, opravil překlepy (to mi moc nejde) a zaktualizoval náhledové fotky. Rozlišení fotek, které jsem používal dříve zdaleka, nevyhovovalo dnešní době a mobilům vůbec. Všchno ostatní dostalo nálepku „trash“.

Po dvou měsících předělávání, opravování a mazání jsem nabyl pocitu, že se mě to takto líbí a mohu to přesunout na web. Byla to dřina, nekonečný klikání u počítaču ale mám z toho dobrý pocit. Snad se bude nový web líbit i Vám. A když si budete chtít sem tam odfrknout, třeba se sem vrátíte pro nějaké nové příspěvky. Ještě upravuji nějaké drobnosti, ale kdo najde chybu, budu rád, když mi napíše.

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.