Fotobanky bez fotografa ale s AI

Doba pokročila a s nástupem umělé inteligence se roztrhl pytel s fotkami, které jsou generované právě umělou inteligencí. Anebo jsou takto modifikované.

2 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci
Fotobanky bez fotografa ale s AI

Pokud hledáte fotografie zdarma pro váš web, sociální sítě nebo ilustrační fotky do newsletteru, jistě sáhnete po nějaké free fotobance. Seznam těch klasických fotobank, jsem kdysi popsal v článku Free fotobanky.

S nástupem AI (Artificial Intelligence, umělá inteligence) se roztrhnul pytel s funkcemi napojenými právě na AI. Klasické placené fotobanky nabízejí, jako doplněk k dřívějším fotkám, různé barevné kombinace fotek, či přegenerovaná pozadí fotek aj. Systémy jako mailchimp.com zase přepsání textu v newslletru. Ale to jsem odbočil.

Do zadarmových fotobank se poměrně rychle dostali kategorie AI, Artificial Intelligence a další. Je to vidět třeba na Pexels.com, Unsplash.com nebo Freepik.com ale týká se to asi většiny free fotobank. 

Aispash.com

Poměrně nedávno jsem narazil na asi první royality-free fotobanku se sloganem Fotky bez fotografa (Sans Photographer Photos … powered by robots everywhere :) ) Stránky aisplash.com se zaměřují na fotky generované čistě umělou inteligencí. Na webu je základní členění do kategorií ale trošku škoda, že si nemohu vyfiltrovat fotky na výšku nebo šířku apod. Fotky bohužel nestáhnete v nějakém ohromujícím rozlišení, ale velikost je asi 1500px a něco málo okolo 1MB. Každopádně se jedná o fotky, na které se nevztahují autorská práva.

Zkoušel jsem hledat podobnou fotobanku co do podoby i kvality fotek. Nic podobného jsem nenašel a tak to považuji za zřejmě první AI fotobanku. Nechám na vás, zda necháte tradičně vydělat fotografovi, nebo využijete služby umělé inteligence :)

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.