Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid

Po vzoru předchozích šablon s Grid systémem Bootstrap 4 a Material Design, jsem připravil novou šablonu pro Adobe XD. Tentokrát pro Bootstrap 5 v rozměru XXL.

2 minuty ke čtení vloženo před 6 měsíci
Bootstrap 5 Adobe XD - XXL Grid

Již dříve jsem hledal na internetu free šablonu pro Adobe XD, která bude mít připravený Grid systém pro Bootstrap 4 a bude mít dostatečně široké plátno pro návrh webových stránek.

Tedy hlavně šířka celého plátna bude větší než 1140px, aby se dali dobře naznačit průběžné plochy a obrázky či grafika na pozadí stránky. Chtěl jsem aby bylo z náhledů patrné, že ty plochy pokračují mimo kontejner. Nakonec jsem si udělal vlastní šablonu pro Bootstrap 4.

Bootstrap 5 má nově největší plochu XXL, a to znamená rozměr konteineru 1320px na šířku, pro rozlišení monitoru větší než 1400px. Takže jsem plátno v Adobe XD roztáhl na 1920px (rozměr Full HD 24" monitoru). A to i pro lepší prezentaci na Full HD monitorech. Mezery, mezi dvanácti sloupci, jsou 24px ale to je možné v Bootstrap 5 modifikovat. V plátně tak máte ještě 300px, na každou stranu, pro svoje kreativní návrhy.

Dalo trošku počítaní, ale nakonec jsem přemohl automatické výpočty šířky sloupců a mezer v Adobe XD. Plátno je tedy připravené 1920px, kde je nastavený Grid systém od středu na šířku 1320px. Jelikož se přirpavují nějaké projekty, postavené na CSS frameworku Bootstrap 5, bude se to pro návrhy aplikací hodit. Je to zdarma a hlavě je to free.

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.